Ještě než v příštím roce bude v nové budově odlehčovací služby v Honkově ulici v Hradci Králové zahájen provoz, musí město kompletně vybavit její prostory. Ukončena jsou již výběrová řízení na speciální zařízení a nábytek. Nyní radní města schválili dodavatele sedacího a zahradního nábytku za více než 1,1 milionu korun bez DPH. Město ještě musí zajistit dodavatele IT techniky.

„Máme za sebou již několik výběrových řízení, vysoutěžili jsme dodavatele kolejnicového systému, pečovatelských lůžek, kancelářského nábytku nebo nastavitelné vany s bočním vstupem. V rámci dodávky sedacího a zahradního nábytku pořizujeme křesla a několikamístné sedací soupravy do zimní zahrady a také zhruba šest desítek kusů nábytku na terasu a balkon, celkem za více než 1,1 milionu korun,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Vedle schválení vítězné nabídky museli na svém zasedání radní projednávat také výběrové řízení na dodavatele IT techniky. „Vzhledem k tomu, že se nám v prvním kole nikdo nepřihlásil, vypisujeme výběrové řízení znovu,“ potvrzuje primátor.

Stavba objektu odlehčovací služby pokračuje zatím podle plánu, jedinou výjimkou je komplikace v připojení na rozvod elektřiny. „Tuto věc již řeší zhotovitel stavby s poskytovatelem elektřiny. Zhotovitel zároveň požádal o prodloužení termínu dokončení stavby do poloviny února, původní termín dokončení byl stanovený na polovinu prosince,“ sděluje Bláha. V budově odlehčovací služby jsou nyní kompletně dokončeny práce na střeše a fasádě, hotová jsou sociální zařízení a dokončují se výmalby. V minulém týdnu byla zahájena montáž gastrovybavení. Vedle toho pokračují práce kolem objektu na parkovišti, cestách a dalších drobných stavbách. Proinvestováno nyní bylo přibližně 80 mil. Kč bez DPH.

Zdroj: https://www.hradeckralove.org

zpět na úvodní stranu